Sarcina înseamnă multe lucruri: scoți un copil din lunile de schimbări corporale, pofte și alte probleme. Din păcate, primiți și acele vergeturi și celulită care vin cu aproape fiecare sarcină. Acest lucru lasă multe femei profund tulburate și se întreabă cum să elimine vergeturile și celulita după sarcină. La Juvia Medspa vedem mulți pacienți îngrijorați de faptul că nu vor putea revendica aspectul sau figura lor anterioară.

celulita

Vestea bună este că dieta și exercițiile fizice simple sunt două modalități excelente de a începe să cucerească probleme precum celulita. Din păcate, nici pierderea în greutate nu poate elimina aceste vergeturi. Să înțelegem de ce s-au produs și apoi să luăm în considerare câteva modalități valide de a face față acestora. (Sugestie: Ne vom uita și la câteva remedii bune pentru celulită).

Ce sunt vergeturile

Este posibil să fiți hidratat și ați încercat din greu să preveniți vergeturile pe măsură ce bebelușul a crescut și corpul vostru s-a schimbat, dar pentru majoritatea femeilor se poate simți ca o bătălie în pierdere. Cu creșterea rapidă în greutate, hormoni și greutatea apei, aceste semne pot fi imposibil de evitat. Mulți dintre pacienții noștri văd o mulțime de decolorare în lunile după ce au născut, dar mulți doresc, de asemenea, să vadă o reducere mai permanentă.

În timp ce mulți citesc că tratamentele precum untul de cacao, serurile de vitamina E sau loțiunile cu acid glicolic pot reduce semnele, ele nu le șterg. Aceste produse sunt excelente pentru pielea dvs., dar nu pot șterge vergeturile.

Din fericire, avem mai multe tratamente care minimizează aspectul lor într-un asemenea grad încât este posibil să nu le observați. Acestea includ tratamente cu laser, opțiuni de microdermabraziune și alte tratamente care elimină straturile exterioare ale pielii moarte sau deteriorate și a țesutului cicatricial. De obicei, sunt necesare mai multe tratamente pentru a obține cele mai mari efecte, dar vestea bună este că acestea funcționează și vă sunt disponibile imediat după umflarea inițială și roșeața a dispărut în lunile de după naștere.

Acum, despre celulita ...

Celulita este pierderea existenței majorității femeilor și, de asemenea, câțiva bărbați. Este cauzată de grăsimea care împinge țesuturile conjunctive chiar sub piele. Acesta este motivul pentru care arată îndoit și de ce poate fi greu de vărsat. La urma urmei, este stocată grăsime și acesta este cel mai greu de pierdut. După cum am menționat deja, dieta și exercițiile fizice reduc aspectul acesteia, dar chiar și persoanele ultra-subțiri o pot avea.

Vestea bună este că sunt disponibile tratamente precum mezoterapie, radiofrecvență și tratamente cu lumină în infraroșu și liposucție. În funcție de nevoile dvs. specifice, vă putem ajuta să alegeți între o varietate de opțiuni eficiente neinvazive sau chirurgicale care pot elimina problema destul de repede. Poate fi folosit chiar și pe zone neobișnuite, cum ar fi brațele, pe lângă picioare și fese.

Nu ești blocat cu acestea vergeturile sau celulita respectivă . Dacă sunteți dornici să vă redați corpul la aspectul pre-bebeluș, aveți la dispoziție o serie de opțiuni la Juvia MedSpa. Primul pas este să ne întâlnim cu echipa noastră și să examinăm opțiunile de tratament pe care le sugerează. Așadar, nu mai ezitați și sunați astăzi pentru a programa o consultație gratuită. Numărul nostru de telefon este 817-427-3700, iar membrii noștri prietenoși și cunoscuți stau în picioare pentru a vă prelua apelul.