Există puține vedete care au atras la fel de multă atenție într-o perioadă atât de scurtă de timp ca Daniil Medvedev. El a fost foarte consistent cu jocul său, ceea ce i-a adus un loc aproape permanent în top 5.

daniil

În ciuda acestui fapt, vedeta rusă nu a reușit încă să o câștige pe cea mare. Mulți cred chiar că își pierde aburul pe scena mare. Acesta este și motivul pentru care trebuie să câștige încă un titlu de Grand Slam sau finala ATP de final de an.

Cea mai bună performanță a sa până în prezent rămâne o finală de finală la US Open 2019. A pierdut în fața lui Rafael Nadal în cinci seturi în finală, chiar dacă arăta ca cel mai bun jucător din turneu. Cu toate acestea, el nu consideră asta ca fiind cea mai gravă înfrângere.

Care a fost cea mai gravă înfrângere pentru Daniil Medvedev?

Vedeta rusă, Daniil Medvedev, crede că cea mai gravă înfrângere a sa a fost în mâinile lui Rafael Nadal, doar nu în cadrul US Open. El a dezvăluit că cea mai sfâșietoare pierdere a sa a fost la finala ATP din Londra, doar câteva săptămâni mai târziu.

În 2020, fanii tenisului nu au putut vedea prea mult tenis. Asta pentru ca…

„Toți, dar probabil împotriva lui Rafael Nadal la Londra. Pe ATP Your nu se întâmplă foarte mult să pierzi de la 5-1 și un punct de meci. Și tocmai am început să-mi simt jocul în acel meci prăbușindu-se (râde). Fiecare pierdere este grea, dar aceasta a fost probabil cea mai grea. ”

Această pierdere a fost cu siguranță foarte dură pentru tânărul rus. A arătat gata să câștige meciul după ce a furat primul set în tiebreaker și a pierdut pe al doilea cu 6-3. A fost cu 5-1 în setul al treilea și a avut un punct de meci la o etapă.

Cu toate acestea, unele tenis ireale ale lui Rafael Nadal i-au asigurat revenirea din spate pentru a înțelege victoria. Cu siguranță nu poate exista nimic mai sfâșietor. Daniil Medvedev a simțit asta direct.

Această postare a fost modificată ultima dată pe 28 aprilie 2020 2:20