6 aprilie 2010

hackenberg

WICHITA, Kan. -

Faceți clic aici pentru rezultate complete

Nate Barbee și Bryan Hackenberg au obținut ambele locuri în top 10 pentru a conduce echipa de golf masculină din Kansas la locul patru în clasamentul Diet Pepsi Shocker Classic de la Wichita Country Club.

KU a împușcat ultima rundă 292, care marchează cea mai bună rundă a turneului, și a urcat în clasament două locuri. 292 al lui Jayhawks a marcat cel mai bun scor de echipă al zilei.

„Oricând poți obține runda scăzută a zilei înseamnă că ai jucat bine și am fost mândru de modul în care copiii au terminat puternic”, a spus antrenorul principal Kit Grove.

Barbee a tras 72 la egal pentru locul cinci. Barbee a recodificat acum opt locuri din top 10 în timpul campaniei sale spectaculoase pentru juniori.

Hackenberg a împușcat un 74 în runda a treia pentru a ajunge la locul 10. Hackenberg a obținut trei clasamente în top 10 în sezonul său senior.

Primul an Dan Waite a împușcat cea mai bună rundă a evenimentului cu ultima zi 72 și a avansat cu 19 locuri în clasament pentru a remedia locul 15. Finalizarea marchează cel mai bun finisaj din sezonul de boboc al lui Waite.

Primul an Alex Gutesha a împușcat un 74 la egalitate pentru locul 26. Colegul boboc, Chris Gilbert, a împușcat 76 pentru a termina la egalitate pe locul 42.

Al doilea an, Blake Giroux, a câștigat 74 la egalitate pentru locul 15. Finalizarea îi dă Giroux primul său top 20 din sezon.

Wichita State, școala gazdă, a câștigat evenimentul cu 12 lovituri peste UT-Arlington. Dustin Garza de la Wichita State a obținut un scor 68 în runda finală pentru a câștiga onoruri de medaliat.

Jayhawkii vor încheia sezonul regulat atunci când vor călători la Columbia, Mo. 12-13 aprilie pentru a concura în Missouri Intercollegiate. Reveniți la kuathletics.com pentru o acoperire completă a sezonului 2009-10.