Șeful Manchester City, Pep Guardiola, a fost acuzat că i-a costat echipei Etihad un loc în semifinala Ligii Campionilor de către soția reporterului sportiv al lui Oleksandr Zinchenko

guardiola

Soția lui Oleksandr Zinchenko s-a lovit spectaculos de Pep Guardiola după ieșirea din Manchester City din Liga Campionilor.

Sub-campionii din Premier League au fost scoși din competiția europeană în etapa sferturilor de finală, după o înfrângere șocantă cu Lyon de 3-1 în această lună.

Soția lui Zinchenko, Vlada Sedan, este reporter sportiv în Ucraina, care își conduce propriul vlog Youtube.

Zinchenko a fost un înlocuitor nefolosit pentru ciocnire - iar partenerul său a pus vina ferm pe umerii lui Guardiola după înfrângere.

Ea a spus: „Aceasta este înțepătura lui Guardiola. Într-un moment atât de crucial, realizarea unei astfel de tactici experimentale pentru City este o greșeală.

Articole similare

„Poate că nu am dreptul să spun asta, poate că Zinchenko îmi va interzice.

„Dar, ca să spunem cu blândețe și pentru a nu înjura, aceasta este culpa complet a lui Guardiola”.

Întrebat ce spusese șeful orașului în urma egalității, Zinchenko a declarat pentru vlog-ul Youtube al lui Sedan: „Guardiola nici măcar nu a intrat în vestiar și nu a spus niciun cuvânt după meci.

Ce este fierbinte

„Ce poți spune dacă oricum totul este clar?

„În prima repriză, Lyon a jucat foarte organizat în spate. Erau aproape toți în spatele liniei mingii.

„Și avem trei fundași centrali în poziție statică cu mingea - ei încep toate atacurile și doi mijlocași centrali coboară la ei pentru a lua mingea, deoarece nu există zone pentru a găsi o linie de trecere. Avem cinci oameni chiar în afara jocului. ”

Viitorul lui Zinchenko la City ar putea fi acum considerat serios.

Vorbind după înfrângerea împotriva Lyonului, Guardiola însuși a spus: „Nu vreau să mă plâng sau să caut scuze, suntem afară.

„În primele 25 de minute cam așa ne-am străduit să ne găsim ritmul și, deși am avut senzația că am fost mult mai buni în a doua jumătate, în această competiție trebuie să fii perfect. Am creat anumite șanse în a doua repriză, dar am primit și două goluri.

„Trebuie să facem mai bine de atât. Am făcut câteva lucruri bune în joc, dar am făcut greșeli în ambele domenii și de aceea am pierdut.

"Este dezamăgitor, dar acum este timpul sărbătorilor. Vom continua să încercăm și într-o zi sunt sigur că vom reuși să eliminăm acest decalaj".