Liderul Ligii Premier ucrainene din Donetsk „Șahtar” a reușit să-l ia pe Luhansk „Zorya” - 0: 0. Andrejs Cigaņiks a intrat în joc pentru fc, când ceasul meciului a arătat 65 de minute. „Zorya” se află pe locul trei, rămânând în urmă cu aproape 20 de puncte în fața liderului convingător Donetsk. La rândul său, „Dynamo” de pe locul doi la Kiev este la două puncte distanță, dar cu un joc în rezervă.

principală

Într-un alt joc, Oleksandriya a cedat 1: 2 lui Kolos. Kaspars Dubra centrul de protecție a oaspeților a fost cimentat timp de 90 de minute. Oleksandriya ocupă locul cinci.

În a doua ligă a Japoniei, al doilea joc al sezonului a fost jucat de „Omiya Ardija”, care a învins „Chiba” cu 1-0 în deplasare. Singurul gol a fost marcat în minutul cinci al primei reprize. Vitaly Maksimenko nu a fost inclus în cerere.

În seria italiană C „Rende” a câștigat „Picerno” 1: 0, dar Alexei Savelyev nu a participat la joc.

În Elveția, oaspeții Xamax se luptă împotriva liderului Tinerilor Băieți. Marc Osh nu se află în cerere din cauza vătămării, se așteaptă ca el să se poată întoarce în viitorul apropiat.