Aguero dus la spital după ce a leșinat într-un meci amical

leșinat

Argentinianul Angel Di Maria a plecat, îmbrățișează-l, pe Sergio Aguero, în timp ce Aguero a marcat al doilea gol al echipei în timpul meciului amical internațional de fotbal împotriva Nigeriei din Krasnodar, Rusia, marți, nov. 14, 2017.

Atacantul din Argentina, Sergio Aguero, a fost dus la spital pentru verificări, după ce a leșinat marți la pauza meciului amical al echipei cu Nigeria, marți.

Asociația Argentiniană de Fotbal (AFA) a declarat pe contul său de Twitter că atacantul din Manchester City "a avut o întrerupere și a fost dus (la spital), astfel încât examinările de rutină au fost făcute doar ca măsură de precauție".

AFA nu a dat alte detalii cu privire la incidentul care a avut loc după ce Aguero a marcat în prima repriză.

La trei ore după meci, AFA a spus că Aguero se întorcea la hotel cu colegii săi.

Mass-media argentiniană a publicat imagini cu Aguero ieșind din stadion.

În meci, o echipă argentiniană fără Lionel Messi a risipit un avantaj de două goluri și a alunecat la o înfrângere șocantă cu 4-2.

Ever Banega și Aguero au dat conducerea Argentinei, coechipierul lui Manchester City, Kelechi Iheanacho, retragând un gol pentru Nigeria chiar înainte de pauză cu o lovitură liberă.

Atacantul lui Arsenal, Alex Iwobi, a marcat de două ori, iar Brian Idowu a găsit de asemenea plasele pentru Nigeria în a doua repriză.

Fundașul argentinian Javier Mascherano a spus: "Jucând împotriva unei echipe cu o asemenea forță fizică plătești prețul. Au mers peste noi. Și când am încercat să revenim la meci nu am putut."

Argentina și-a asigurat locul în următoarea Cupă Mondială doar în ultima rundă de calificări sud-americane și nu a oferit performanțe convingătoare fără Messi.

Obțineți cele mai recente știri locale și internaționale direct pe telefonul mobil gratuit: