Antrenorul tulburat al Inter Milan, Adriano, a fost invitat să slăbească de antrenorul Jose Mourinho, în ciuda faptului că a marcat în victoria echipei Coppa Italia cu 3-1 asupra Genovei.

supraponderal

Adriano a jucat 75 de minute, marcând cu doar un minut înainte de a fi înlocuit de suedezul Zlatan Ibrahimovic, când Inter a câștigat jocul în prelungiri după o remiză de 1-1 după 90 de minute.

Nu mai jucase de o lună și lipsa lui de claritate a meciului s-a arătat în timp ce a ratat un penalty.

Brazilianul a fost o surpriză inclusă încă de la început, deoarece a căzut deja în legătură cu legea disciplinară strictă a lui Mourinho de mai multe ori în acest sezon, fiind de două ori exclus de la acțiunea primei echipe.

Consensul general a fost că Inter va încerca să îl descarce pe fostul atacant al Parmei în timpul ferestrei de transfer, dar în schimb Mourinho vrea pur și simplu să slăbească și să se formeze.

"Este clar că are o greutate de trei sau patru kilograme și îi lipsește o anumită explozivitate și încredere, dar dacă continuă să lucreze așa cum este, atunci este în regulă cu mine", a spus fostul șef al Chelsea și Porto.

"Recent, el s-a antrenat constant și nu a sosit târziu."

Punctualitatea a fost un mare obstacol pentru Adriano, care a căzut în dorințele antrenorului său, prezentând întârzieri sau lipsind de câteva ori de la antrenament, inclusiv prezentându-se târziu la sfârșitul pauzei de iarnă de la mijlocul sezonului și ratând prima sesiune de antrenament din 2009.