Kickers a coborât un gol mai devreme, dar s-a luptat pentru o victorie bine meritată.

1 Lopez-Espin (Fray) 5 ’

RICHMOND, Va. - (Miercuri, 23 septembrie 2020) - Richmond Kickers (5-2-2) a câștigat a cincea victorie a sezonului, învingând Fort Lauderdale CF (3-5-2) cu 2-1 la City Stadium miercuri seara. Ricky Lopez-Espin a oferit vizitatorilor un avans devreme după cinci minute. Emiliano Terzaghi a marcat al optulea și al nouălea gol din sezon pentru a-i acorda lui Richmond toate cele trei puncte acasă.

Fort Lauderdale a trecut înainte după doar cinci minute. Brian Rosales a plutit mingea în careul Richmond. Ian Fray a controlat în cele din urmă mingea pe linia finală. El a găsit suficient spațiu pentru o ușoară cipă către Lopez-Espin, care a redirecționat în poartă pentru deschidere.

Richmond a câștigat un penalty doar trei minute mai târziu. Ryley Kraft a avut o atingere subtilă înainte ca Terzaghi să alerge spre poartă. Chiar când a intrat în careul Fort Lauderdale, Fray a venit cu provocarea din spate, obligându-l pe arbitru să arate la fața locului. Argentinianul s-a intensificat pentru lovitura de pedeapsă care a urmat, plasând șutul chiar în dreapta porții.

O piesă cu gândire rapidă a dat aproape Kickers-ului un egal în minutul 17. Ian Antley a văzut că Terzaghi se afla într-un loc bun chiar dincolo de apărarea Fort Lauderdale, în timp ce se îndrepta spre aruncarea rapidă. Terzaghi a jucat apoi mingea peste poartă, în timp ce David Diosa a intrat în stâlpul din spate, plasându-și șutul chiar în afara cadrului.

Kickers a găsit progresul în minutul 26. Într-o piesă aproape similară cu cea din minutul 17, Ian Antley a aruncat rapid pentru a-l găsi pe Terzaghi. În loc să caute o pasă, a arcuit într-o lovitură care a uimit apărarea Fort Lauderdale pentru egalare.

Ryley Kraft s-a conectat cu Terzaghi în minutul 54 pentru acțiunea sa. Mutaya Mwape a găsit spațiu în partea aripă stângă, mergând pentru un șut în stâlpul din apropiere și obligându-l pe Dylan Castanheira să împingă mingea în larg pentru o lovitură de colț. Kraft a venit pentru lovitura de colț, servind într-o minge care a găsit capul lui Terzaghi. Nu a făcut nicio greșeală când a găsit partea din spate a fileului.

Akira Fitzgerald a venit cu o salvare masivă de gol în minutul 72. Sami Guediri a stat peste o șansă de lovitură liberă la aproximativ 20 de metri de poartă. Și-a pus șutul în țintă, uitându-se la stâlpul din apropiere, în partea superioară a 90. Ftizgerald s-a asigurat că va pune mâna în cale pentru a da cu pumnul.

Kickers își joacă al doilea meci în trei zile în această sâmbătă, de data aceasta pe drum, în timp ce se îndreaptă spre vest pentru a o lua pe Union Omaha în prima întâlnire dintre cele două cluburi. Startul pentru acest meci este stabilit pentru ora 20:00. ET și va fi difuzat în direct pe WTVR CBS 6.3 și streaming pe ESPN+.

Fiți la curent cu ultimele știri de la Kickers la RichmondKickers.com și în aplicația oficială a echipei.