rezultate

Navratilova este supărată pe Manuela Maleeva-Fragniere, clasificată în a cincea clasă, a supărat-o ieri pe Martina Navratilova, clasificată în top, pentru a avansa în semifinalele turneului internațional feminin Nichirei de la Tokyo. Maleeva-Fragniere, clasată pe locul nouă în lume, a învins-o pe Navratilova, cu 7-5, 4-6, 6-3. După ce și-a pierdut primele șapte meciuri împotriva lui Navratilova, Maleeva-Fragniere a revenit cu o serie de victorii în două meciuri. A învins-o pe Navratilova în Openul Statelor Unite, 7-5, 3-6, 6-3. (AP)

John McEnroe a avansat ieri în semifinalele turneului elvețian de tenis Indoor de la Basel, cu o victorie cu 6-3, 7-5 asupra Andrei Cherkasov din Uniunea Sovietică. (AP)

Anke Huber din Germania de Vest, locul 61 în lume, a supărat-o ieri pe Zina Garrison, 7-5, 6-3, și a câștigat semifinalele unui turneu de la Bayonne, Franța. (AP)

Gilbert, Krickstein Gain

Brad Gilbert și Aaron Krickstein au avansat ieri în semifinalele campionatului Queensland Open din Brisbane, Australia. Gilbert, de vârf, a învins-o pe Carl Limberger din Australia, cu 6-2, 6-4, iar Krickstein, din rândul doi, a învins Eric Jelen din Germania de Vest, cu 6-2, 6-1. (AP)

Talal Mansoor din Qatar și-a apărat titlul de cel mai rapid sprinter din Asia ieri la Beijing, iar Park Min Soo din Coreea de Sud a câștigat curse de ciclism de 4 și 50 de kilometri, Shen Jiamquiang, un înotător chinez, a devenit primul câștigător al Jocurilor cu cinci medalii de aur. La atletism, Mansoor a câștigat cei 100 de metri, egalând recordul său din jocurile din 1986 de 10,30 secunde. Cu victorii în sport, inclusiv scrimă pe folie pentru echipă masculină, softball feminin, judo, ciclism și ridicare de greutăți, China a câștigat 21 de aururi, ajungând la 101, Japonia a avut 19, Coreea de Sud 18 și Coreea de Nord 7. (AP)

Capitale de top Devisl

Jarrod Skalde a înscris la o revenire în a treia perioadă pentru a le oferi diavolilor o victorie de pre-sezon de 3-2 asupra capitalelor Washington din Richmond, Va. Diavolii, (4-2-1), au câștigat al treilea joc consecutiv, în timp ce capitala a căzut la 1-5-3. (AP)