ACEASTA OPORTUNITATE DE FRANCHIZĂ ESTE DE A DESCHIDE ȘI DE A FUNCTA UN NUTRISHOP® MAGAZIN ALEGEREA CORECTĂ PENTRU MINE?

frecvente

Decizia de a deschide și de a opera un magazin francizat NUTRISHOP® necesită o analiză atentă. Căutăm persoane orientate spre succes, orientate spre afaceri, care au o pasiune pentru a-i ajuta pe ceilalți să-și atingă obiectivele de sănătate și fitness. Dacă acest lucru vă descrie și sunteți atras de ideea de a deține propria afacere susținută de sprijinul și experiența unui sistem național de franciză, această oportunitate de franciză de magazin NUTRISHOP® poate fi exact ceea ce căutați.

DE CE DESCHIDEȚI O FRANȚIZĂ DE MAGAZIN NUTRISHOP®?

Apropiindu-se rapid de 200 de locații, atât la nivel național, cât și internațional, sistemul de magazine NUTRISHOP® este unul dintre lanțurile de comerț cu amănuntul de nutriție sportivă, vitamine și pierdere în greutate din prezent. În ultimii 20 de ani, ofițerii Nutrishop, Inc., care și-au deschis primul magazin de nutriție cu amănuntul în 1997, au studiat tendințele și variabilele de concurență din industria de nutriție sportivă, vitamină și de pierdere în greutate. Oferirea unui serviciu de clienți individualizat, de neegalat, un spectru larg de suplimente alimentare și nutriționale de înaltă calitate, de ultimă generație de la mărci de top (incluzând aproximativ 150 de articole exclusive pentru suplimente alimentare și dietetice), precum și o garanție a prețului scăzut este baza pentru succesul magazinelor NUTRISHOP . Suntem încrezători că magazinele NUTRISHOP® mențin un avantaj față de concurență.

DE CE DESCHIDEȚI O FRANȚIZĂ DE NUTRISHOP® MAGAZIN ÎN loc să DESCHIDEȚI UN MAGAZIN DE NUTRIȚIE PE PROPRIA DUMNEAVOASTRĂ?

Când deveniți francizat magazin NUTRISHOP®, veți deveni parte a unui sistem care vă oferă putere de cumpărare, acces la linii de produse inovatoare, asistență pentru design grafic și marketing și suport operațional continuu. Mai exact, veți avea ocazia să profitați de puterea noastră de cumpărare națională în ceea ce privește mărcile de vârf din industrie, permițându-vă să concurați cu orice punct de vânzare cu amănuntul, precum și cu unele dintre cele mai ieftine magazine online. Acest lucru este absolut esențial pentru succesul oricărei afaceri de nutriție cu amănuntul de astăzi.

De asemenea, veți avea acces la aproximativ 150 de schiuri de suplimente alimentare și nutriționale de înaltă calitate, inovatoare, de ultimă generație, care nu sunt vândute prin intermediul altor comercianți cu amănuntul independenți sau prin intermediul magazinelor online de pe piața de masă. Aceste suplimente exclusive sunt produse în conformitate cu reguli și teste cGMP stricte pentru a asigura calitatea și eficacitatea, ceea ce ajută foarte mult la ratele de păstrare a clienților din magazinele noastre. Dezvoltatorii noștri de produse și mărci afiliați sunt fermi în crearea de noi produse care sunt și vor rămâne, exclusiv pentru magazinele noastre NUTRISHOP®.

În plus, francizele magazinelor NUTRISHOP® au acces gratuit la echipa noastră internă de marketing și proiectare. Campaniile de marketing online și tipărite pe care le oferim sunt concepute pentru a ajuta la atragerea de noi clienți în magazinul dvs. NUTRISHOP®. De asemenea, un reprezentant corporativ va fi repartizat în magazinul dvs. fără costuri suplimentare pentru a vă răspunde la întrebări și pentru a vă ajuta să vă orientați în direcția corectă, în cazul în care va apărea nevoia. Suntem încrezători că pasiunea și înțelegerea noastră pentru această industrie, împreună cu beneficiile menționate mai sus, vă vor oferi instrumente pe care nu le-ați avea ca proprietar al unui magazin independent de nutriție.

ASISTĂȚI LA PROCESUL DE LOCALIZARE A MAGAZINULUI?

Da. În timp ce sunteți în primul rând responsabil pentru localizarea unui site pentru magazinul dvs. NUTRISHOP®, vă vom oferi asistență în procesul de selecție a site-ului și, în cele din urmă, vom aproba site-urile care sunt conforme cu liniile noastre generale pentru magazinele NUTRISHOP®. Site-ul magazinului dvs. Nutrishop nu poate interfera cu drepturile teritoriale ale niciunui magazin NUTRISHOP® existent sau care sunt în curs de dezvoltare. Vă vom oferi, gratuit, opțiunea de a lucra direct cu brokerul nostru imobiliar comercial, care va utiliza S.U.A. Date de recensământ, profiluri ale consumatorilor și cercetări demografice pentru a vă ajuta în căutarea dvs. Aceste date critice, împreună cu factori cheie, cum ar fi dimensiunea locației, vizibilitatea, numărul de trafic, închirierea ancorelor, co-închirierea, ratele de închiriere, condițiile de închiriere și variabilele de concurență, vă vor permite să luați o decizie educată cu privire la selecția site-ului dvs.

Care este dimensiunea medie a unui magazin NUTRISHOP® RETAIL?

Dimensiunea medie a magazinului este de aproximativ 1.200 de metri pătrați. Cu toate acestea, putem găzdui aproape orice dimensiune.

CARE ESTE INVESTIȚIA INIȚIALĂ PENTRU UN NUTRISHOP® RETAIL MAGAZIN ȘI CE AM NEVOIE FINANCIAR PENTRU CALIFICARE?

VĂ AJUTĂM CU FINANȚARE?

Nu oferim finanțare directă, dar ne-ar face plăcere să vă prezentăm creditorii specializați în finanțarea întreprinderilor mici.

EXISTĂ PLĂȚI DE REGALITATE LUNARE?

Nu. Deși marea majoritate a modelelor de franciză percep atât o redevență continuă, cât și o contribuție la fondul de marketing, ambele fiind adesea bazate pe un procent din vânzările brute totale ale afacerii francizate, nu colectăm o redevență sau o contribuție la fondul de marketing de la francizații noștri!

PRIMESC UN TERITORIU PROTEJAT?

Da. Un francizat al magazinului NUTRISHOP® primește un teritoriu protejat egal cu cel mai mic dintre: (i) o rază de 10 mile de la locația magazinului sau (ii) o zonă din jurul locației magazinului care cuprinde o populație estimată la 400.000 de rezidenți. Dacă magazinul NUTRISHOP® este situat într-o unitate comercială, cum ar fi o sală de sport sau un club de sănătate, atunci teritoriul protejat este egal cu unitatea comercială în care se află magazinul NUTRISHOP® și pe o rază de o milă de la locația unității comerciale.

ASISTI LA CONSTRUIREA ȘI CONFIGURAREA MAGAZINULUI MEU NUTRISHOP?

Da. Experții noștri vă vor ghida pe parcursul întregului proces de construire și configurare a magazinului dvs. Nutrishop. Odată ce locația dvs. a fost selectată și aprobată, vom stabili o cronologie a evenimentelor care se va încheia cu deschiderea reală a magazinului dvs. Nutrishop. Fii sigur, mâna ta va fi ținută în tot acest proces.

DACĂ DEȚIN DEJA UN MAGAZIN DE NUTRIȚIE CU RETAL, AR FI POSIBIL să-l convertim într-un MAGAZIN NUTRISHOP®?

Da. Completați și trimiteți cererea online și asigurați-vă că notați pe cerere numele magazinului dvs. de nutriție existent, împreună cu orașul și statul în care se află magazinul. Un reprezentant va fi în contact cu dvs. pentru a discuta detaliile acestei oportunități.

OFERI UN PROGRAM INITIAL DE FORMARE?

Da. Oferim gratuit un program extins de 2 săptămâni de orientare pentru 2 participanți. Acest program va acoperi tot ceea ce trebuie să știți pentru a funcționa corect un magazin NUTRISHOP®.

OFERIȚI FORMARE ÎN CURS ȘI SPRIJIN?

Da. În plus față de programul de instruire de orientare de 2 săptămâni, putem oferi programe de educație continuă pe probleme legate de funcționarea sau promovarea magazinului dvs. NUTRISHOP® și vă vom pune personalul la dispoziție pentru consultare continuă. De fapt, înainte de deschiderea magazinului dvs. NUTRISHOP®, vi se va atribui un șef de echipă care va fi principalul dvs. contact și va fi responsabil pentru asistența dvs. în operațiunile în desfășurare ale magazinului dvs. NUTRISHOP®.

OFERI ASISTENȚĂ PE MARKETING?

Da. Echipa noastră extrem de talentată, de design grafic și marketing, are zeci de ani de experiență și este aici pentru a ajuta francizele noastre de magazine NUTRISHOP® cu nevoile lor de proiectare și marketing. Avem o vastă bibliotecă de șabloane prestabilite pentru rețelele sociale, pliante, cărți poștale, anunțuri tipărite, poștă directă, campanii prin e-mail, afișe, împachetări de vehicule, panouri publicitare, bannere, semne de curte și multe altele. În plus, departamentul nostru de design grafic poate crea piese personalizate pentru a se potrivi nevoilor specifice de marketing ale unui francizat. În plus, site-ul nostru ușor de utilizat, NutrishopUSA.com, împreună cu marketingul național, este conceput pentru a atrage clienții către rețeaua de magazine NUTRISHOP®. Toată asistența pe care o oferim în proiectarea și dezvoltarea publicității este gratuită!

CARE SUNT UNELE DIN CARACTERISTICILE UNUI FRANCHIAT DE MAGAZIN NUTRISHOP® SUCCES?

Cele trei caracteristici principale sunt (1) pasiunea pentru sănătate și fitness, (2) posesia unei etici de lucru necruțătoare și (3) dorința de a-i ajuta pe ceilalți să-și atingă obiectivele de fitness.

CUM POATE DEVENI UN FRANȚIȘAT DE NUTRISHOP® MAGAZIN VĂ POATE BENEFICA?

Întrucât populația devine din ce în ce mai atentă la sănătatea și bunăstarea lor, interesul pentru o nutriție adecvată, exerciții fizice și suplimente este în plină expansiune și TU poți face parte din aceasta! Apropiându-se rapid de 200 de locații, atât la nivel național, cât și internațional, magazinele NUTRISHOP® oferă consumatorilor un serviciu clienți de neegalat, individualizat, un spectru larg de suplimente dietetice și nutriționale de ultimă generație de la mărci de top și o garanție la prețuri scăzute. Numim acest lucru „Experiența Nutrishop”. Vă oferim oportunitatea de a urmări libertatea personală și independența financiară, deținând propria afacere de nutriție sportivă, vitamine și pierderea în greutate, beneficiind în același timp de avantajele de a face parte dintr-un model de afaceri dovedit.

CARE ESTE PASUL URMĂTOR ÎN OBȚINEREA INFORMAȚIILOR SUPLIMENTARE PRIVIND OPORTUNITATEA DE FRANȚIZARE NUTRISHOP® STORE?

Pur și simplu completați aplicația noastră online, care ne va permite să vă cunoaștem puțin mai bine. Acesta este primul pas al procesului nostru de calificare. Odată ce am primit cererea dvs. completată, aceasta va fi revizuită și presupunând că aveți fie capitalizarea, fie abilitatea de a obține finanțare pentru a deschide un magazin NUTRISHOP®, un reprezentant vă va contacta prin telefon pentru a răspunde la orice întrebări inițiale pe care le aveți. nu au fost adresate pe pagina FAQ.

Fiți siguri că obiectivul nostru este de a face din acest întreg proces o experiență fără presiune pentru dvs. Oportunitatea de a deține un magazin francizat NUTRISHOP® ar trebui să fie interesantă și suntem aici pentru a colabora cu dvs. pe tot parcursul procesului. Vrem să vă ocupați cât de mult timp este necesar pentru a vă face diligența, astfel încât să puteți lua cu încredere decizia dvs.

Ești pregătit să afli mai multe despre oportunitățile de franciză emoționante cu noi?

Dacă credeți că aveți tot ce trebuie pentru a deveni propriul dvs. șef în această industrie cu creștere rapidă a alimentației sportive, a vitaminelor și a pierderii în greutate din industria de vânzare cu amănuntul și aveți o pasiune sinceră pentru a-i ajuta pe ceilalți să își atingă obiectivele de fitness, atunci aceasta ar putea fi ocazia pe care o aveți așteptam. Nu-l lăsa să treacă pe lângă tine!

Când faceți parte din sistemul de franciză magazin NUTRISHOP®, vă ocupați singuri ... dar nu de unul singur.

Faceți următorul pas pentru a afla mai multe despre a deveni francizat magazin NUTRISHOP® completând aplicația noastră online.