Kazahstanul a învins Singapore cu 4-0 pentru a-și deschide contul în Liga Mondială de Hochei, runda 2 (feminin), pe stadionul național Major Dhyan Chand.

• IANS
  • Ultima actualizare: 8 martie 2015, ora 17:40 IST
  • URMARESTE-NE PE:

New Delhi: Kazahstanul a învins în mod convingător Singapore cu 4-0 pentru a-și deschide contul în runda 2 a ligii mondiale de hochei (feminin) de pe stadionul național Major Dhyan Chand de duminică.

hocheiul

Kazahstanul nu a avut nicio problemă în a învinge apărarea din Singapore, pătrunzând în mod regulat în D. Eforturile lor au avut ca rezultat doar în al doilea minut, când o pasă către Vera Domashneva la D a fost ușor deviată în plasă. Kazahstanul și-a dublat avantajul (minutul 28), cu Vera care a marcat al doilea gol.

A doua repriză nu a fost diferită, deoarece Kazahstanul a marcat a treia prin intermediul căpitanului Natalya Gataulina (38). Olga Khonina a marcat a patra (43) pentru a face 4-0.