51.812 de alergători care au înregistrat recorduri au alergat ieri la Maratonul din New York și iată câteva dintre postările noastre preferate pe Instagram de la acei finaliști.

Imparte asta

Alătură-te PodiumRunner

Creați un feed personalizat și marcați preferatele.

preferate

Ai deja un cont?

Credit foto: Zou Runs NC, Instagram

Maratonul TCS New York City de ieri a fost unul pentru cărți. Nu numai că a câștigat unele dintre cele mai rapide momente de finalizare a cursurilor de către elite, dar am văzut și primul american care a câștigat vreodată în divizia de scaune cu rotile pentru bărbați. Și în timp ce un singur american a câștigat podiumul pe câmpurile profesionale pentru bărbați și femei (Go, Shalane!), Am văzut alți șapte câștigând Top 10.

Ieri, cu cer senin și temperaturi la mijlocul anilor 40, 51.812 de alergători au trecut duminică linia de sosire, batând recordul celor mai mulți dintre cei care au terminat orice maraton din lume. Deoarece terminarea unui maraton nu este o faptă ușoară, am vrut să vă sărbătorim, alergătorii noștri neînfrici, puternici și plini, care au parcurs 26,2 mile în New York. Iată câteva dintre postările noastre preferate pe Instagram de la evenimentul de ieri.