Un program agitat de meciuri i-a împins pe unii dintre jucătorii lui Manchester United la limite într-un moment dificil din sezon.

marcos

Mourinho este bine conștient de stresul jucătorilor săi și a trimis o hrană de urgență la Rojo spre sfârșitul turneului secund al Ligii Europa de aseară cu Rostov.

Înlocuitorul Ashley Young i-a dat o banană fundașului argentinian pentru a-i oferi o energie suplimentară, de care era nevoie, deoarece rușii au presat din greu pentru a anula golul lui Juan Mata.

"Nu știu dacă ați fost obosit în orice moment din viața voastră", a spus Mourinho după victoria din turul secund cu 1-0.

„Eram obosit de multe ori și știu care sunt limitele corpului și când corpul are nevoie de ceva ... orice!

„Jucătorul a cerut o banană și nu este de a râde deloc, este de a respecta jucătorii și limitele lor. Au dat absolut totul. ”

United a trecut până în sferturile de finală ale Ligii Europa cu o victorie agregată cu 2-1 asupra lui Rostov, Mata marcând singurul gol al unei reprize restrânse.

Jocul a venit la trei zile după ce United a pierdut în ultimii opt din FA Cup în fața Chelsea și înaintea unei excursii din Premier League la Middlesbrough duminică (12:00).