Singurul lucru care ar putea depăși distracția și emoția la Festivalul Beauregard Watermelon din acest an a fost câștigarea premiului cel mai mare la unul dintre concursuri.

câștigătorii

Acești concurenți norocoși au făcut exact asta.

Noutatea festivalului din acest an a fost Great American Watermelon Haul. Un sport de echipă în care participanților li se cerea să încarce și să descarce un transport de pepene verde în cel mai rapid timp.

Echipa Nolan a ocupat primul loc, compensând fiecare membru al echipei de trei oameni câte 100 $. Echipa Calcote s-a clasat pe locul al doilea.

Întotdeauna un favorit al mulțimii și anul acesta nu a făcut excepție, a fost Concursul de mâncare cu pepene verde.

În două divizii separate pentru adulți și juniori, participanții au săpat și au mâncat cât de mult din pepenele necesar au putut în două minute. Juniorilor li s-a administrat un sfert de pepene verde complet copt, iar adulților i s-a dat jumătate.

Kaden Lee a ocupat primul loc și un premiu de 50 USD în divizia junior. În spatele lui se afla Nikolas Maddox ocupând locul doi și Maria Marez pe locul trei.

La divizia pentru adulți, JJ Willis a câștigat 200 de dolari și primul loc, urmat de Bo Pride pe locul doi și Tim Lee pe al treilea.

Concurenții atât în ​​diviziile pentru adulți, cât și pentru cei juniori s-au amestecat până la linia degetelor și au scuipat o semință de pepene galben cât au putut pentru o șansă de a lua acasă râvnitul trofeu în concursul de scuipat semințe de pepene verde.

Primul loc și un premiu de 50 USD în divizia junior a fost Dalton Dougharty, cu o distanță de 25,4 25 '.

Locul al doilea a fost pentru Davien Ross, cu o distanță de 23⅝ '. A terminat pe locul trei Sarah Brumley cu o distanță de 21,9⅞ '.

În divizia de adulți, câștigând 200 de dolari pentru primul loc, Rabon Vercher a scuipat o semință de pepene verde în total 31,4⅝.

Locul al doilea a fost pentru Tim Lee, cu o distanță de 27,4⅜ '. Pe locul trei s-a clasat Hunter Guillory cu 27,3⅞ '.

Concursul final al festivalului a fost cel care le-a oferit cultivatorilor de pepene verde drepturile de laudă pentru cultivarea celui mai mare pepene verde din sezon.

Jason Green a câștigat 200 de dolari și titlul pe primul loc pentru cultivarea unui pepene verde de 48 de kilograme.

Pierzând cu o marjă de doar o lire sterline, câștigătorul locului doi a fost D. Noland cu un pepene verde de 47 de lire sterline. Sigur pe locul trei s-a clasat Charles McDonald cu pepenele său de 43 de kilograme.

Asigurați-vă că ridicați ediția tipărită de miercuri pentru fotografiile câștigătorilor.